Kalorynka                  Skontaktuj się z nami!

Nie pamiętasz hasła?

Nogi do nieba

Marzysz o długich i smukłych nogach? Wystarczy, że będziesz wykonywać to ćwiczenie.

 

Oto ćwiczenia, które sprawią, że twoje nogi będą szczupłe i piękne.

Najlepiej łączyć trening cardio spalający tkankę tłuszczową znajdującą się na udach z siłowym, które kształtują i rozwijają mięśnie.

Dlatego nie czekaj i szybko zacznij ćwiczyć.

Pozycja wyjściowa:

Połóż się na boku na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami. Ciało ma tworzyć prostą linię. Możesz położyć głowę na ugiętej ręce, żeby było ci wygodniej. Drugą rękę połóż wzdłuż ciała.  Biodra i ramiona powinny być ułożone pionowo do podłogi. Pamiętaj o tym podczas wykonywania całego ćwiczenia. Głowa swobodnie ułożona na ręce. Angażuj mięśnie brzucha. Zapewnią ci stabilizację i utrzymanie równowagi.  Prawą nogę przenieś za lewą.

Ruch:

Zrób wydech. Delikatnie podnieś nogę z podłogi. Cały czas wyprostowana. Staraj się ćwiczyć tylko mięśnie nóg. Unieruchom biodro. Nie musisz wysoko unosić nogi. Kontynuuj unoszenie aż do biodra. Chodzi o poprawne wykonanie ćwiczenia.

Z wdechem powoli opuszczaj nogę do pozycji wyjściowej. Kontroluj ruch. Po wykonaniu kilku powtórzeń, przewrócić się i powtórz ćwiczenie dla przeciwległej nogi. Ze względu na ograniczony ruch w stawie biodrowym nie potrzebujesz unosić nogi wysoko, wystarczy parę centymetrów.

Powtarzaj te ćwiczenie codziennie po treningu aerobowym. Kiedy mięśnie będą przygotowane do takiego wysiłku. Poza tym pozwoli to spalić nadmiar tkanki tłuszczowej odłożony na udach. Co robić, aby taki trening był efektywny. Przede wszystkim zaopatrz się w pulsometr. Dlaczego? Ponieważ pozwoli on kontrolować tętno.

Dlaczego kontrola tętna jest ważna podczas ćwiczeń spalających tłuszcz? Aby do tego doszło organizm musi mieć dostarczoną wystarczającą ilość tlenu. Jeśli ćwiczysz zbyt intensywnie nie dochodzi do tego procesu. Mylne jest wrażenie, że po zakończonych ćwiczeniach pot musi spływać z ciebie strumieniami.

Staraj się myśleć nad tym, co robisz. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu, a efekty twojej pracy będą bardziej widoczne i szybciej je osiągniesz.

Tekst: kalorynka.pl