Kalorynka                  Skontaktuj się z nami!

Nie pamiętasz hasła?

Odchudzanie czy to łatwe?

Czy istnieje różnica między odchudzaniem a odtłuszczaniem?

 

Mówiąc o odchudzaniu i odtłuszczaniu należy wziąć pod uwagę, że pomiędzy tymi dwoma procesami istnieje zasadnicza różnica.

 

Wiele kobiet stosuje różne diety mające na celu zmniejszenie masy ciała. Niestety w większości przypadków są to tak zwane głodówki, które prowadzą do pozbawienia organizmu wody oraz tkanki mięśniowej. Efektem może być szczupłe ciało, ale z pewnością nie jest to wskazany sposób, aby stracić na wadze.

 

Źle dobrana dieta i niedostateczna podaż białka w diecie prowadzi do zanikania tkanki mięśniowej, która po prostu jest trawiona przez organizm. Co w takim razie pozostaje? Tkanka tłuszczowa oraz kości.

 

Żeby uzyskać piękną sylwetkę przeczytaj zasady, dzięki którym łatwiej spalisz tłuszcz, ale nie stracisz tkanki mięśniowej.

 

1. Przede wszystkim ogranicz spożycie słodkich napojów oraz dużych ilości suszonych i kandyzowanych owoców. Nadmiar cukru w organizmie przekształcany jest w cukier.

2. Dieta odtłuszczająca powinna być zbilansowana pod względem białka, zdrowych tłuszczów oraz odpowiednią ilość węglowodanów, zapewniających energię.

3. Najważniejsza jest świadomość, swoich potrzeb oraz tego czego naprawdę potrzebujesz

 

Pamiętaj, że bezrefleksyjne odchudzanie, którego jedynym wyznacznikiem jest wyświetlacz wagi może prowadzić do problemów zdrowotnych. Jak powinno wyglądać prawidłowe odchudzanie? Składa się z trzech etapów. Pierwszy to odchudzanie przy jednoczesnym oczyszczaniu, drugi stabilizacja oraz kształtowanie sylwetki, a trzeci to podtrzymywanie.

 

Gdzie w tym procesie odtłuszczanie? Dokładnie w I i II etapie gdzie dąży się do osiągnięcia właściwego poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. Najważniejsze jest odtłuszczenie jamy brzusznej, ponieważ zgromadzona tam tkanka tłuszczowa niekorzystnie wpływa na stan naszego zdrowia. Przyczynia się między innymi do chorób serca, trzustki a także stłuszczenia wątroby.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: 5 SPOSOBÓW NA PŁASKI BRZUCH

 

 

 

Tekst: Magda Kozakowska/ kalorynka.pl