Kalorynka                  Skontaktuj się z nami!

Nie pamiętasz hasła?

Nie siedź! Działaj!

Jak się do tego zabrać? 

 

Najważniejsze jest nastawienie. Jeżeli masz już postanowienie i wiesz co musisz zrobić aby osiągnąć sukces po prostu to zrób.

-        Jasne, łatwo powiedzieć. - pomyślicie.

Łatwo, nie łatwo trzeba działać, samo się nie zrobi.

 

Sama będąc nastolatką, jeszcze przed tym jak postanowiłam zostać instruktorem fitness, chciałam mieć piękny płaski brzuch jak na okładkach gazet. Jako nastolatka byłam tu i tam zaokrąglona, choć nie należałam do otyłych. Zamierzałam to zmienić i ... zrobiłam to. Miałam założenie, że w przeciągu kilku miesięcy będę miała płaski brzuch z widocznym zarysem mięśni. Zaczęłam od ćwiczeń mięśni brzucha, tak po prostu, 20 brzuszków przez trzy kolejne dni. Na rozgrzewkę wybrałam sobie bieganie ale okazało się, że po 5 min byłam już zmęczona. Nie martwiłam się tym jednak i każdego dnia dodawałam kolejne minuty biegu. Ostatecznie wystarczyło mi 15 min rozgrzewki. Nie chciałam się katować, ale stopniowo przyzwyczajać organizm do wysiłku.  Ilość brzuszków zwiększałam co trzy dni 40, 50 skończyła na trzech seriach po 100 brzuszków. Efekty było widać i to dość szybko. Byłam bardzo z siebie zadowolona. Poświęcałam tym ćwiczeniom ok 30 min dziennie a plan został zrealizowany. Ty też tak możesz.

 

Przekaże wam kilka wskazówek które mogą wam się przydać: 

 

Cel – wybierz sobie konkretny cel i dąż do realizacji. Jeżeli na pierwszym miejscu twojej listy jest mieć zgrabne pośladki poświęć czas właśnie im. Nie rozpraszaj się.

 

Nastawienie – pamiętaj, że robisz to dla siebie i tylko od ciebie zależy realizacja celu. Musisz być zdyscyplinowana i nie odpuszczać sobie. Nie zniechęcaj się, od razu nie widać efektów. Nie porównuj się do koleżanek które również ćwiczą, każdy jest inny i inaczej reaguje na ćwiczenia.

 

Czas – postanów sobie w jakim czasie chcesz osiągnąć cel. Wiem z doświadczenia, że jeżeli nie ma takiego założenia realizacja rozmywa się.

 

Nie katuj się – mierz siły na zamiary. Jak na początku za dużo sobie zadasz będziesz miła zakwasy i zniechęcisz się. Zacznij od ćwiczeń podstawowych aby z czasem przejść do trudniejszych. Pozwoli to przyzwyczaić się do wysiłku. Stopniowo dodawaj nowe elementy i powtórzenia w seriach, zwiększaj zakres swoich możliwości.

 

Rozgrzewka – niech będzie krótka i nie skomplikowana. Dostosuj rozgrzewkę do partii ciał które chcesz ćwiczyć pozwoli ci to zaoszczędzić czas i siły.

 

Skoncentruj się – w czasie ćwiczeń myśl o tym jakie partie ciała ćwiczysz. Koncentracja jest bardzo ważna pozwala maksymalnie napiąć mięśnie. Uczy jednocześnie świadomego ćwiczenia i daje możliwość poznania swojego ciała.

 

Rozciągnij się – unikaj zakwasów. Po treningu poświeć czas na rozciągnięcie mięśni które pracowały. Twoje ciało będzie elastyczne.

 

Życzę powodzenia. Czekajcie na dalsze wskazówki.

 

 

 

Tekst: Magdalena Kośmicka/ kalorynka.pl