Kalorynka                  Skontaktuj się z nami!

Nie pamiętasz hasła?

NOWY ROK 2017 – NOWE POSTANOWIENIA

Zobacz 6 sposobów na noworoczny sukces!

Nowy rok budzi w każdym nadzieje na lepsze jutro. Podczas tego magicznego okresu marzymy o mniejszych i większych rzeczach, obiecując sobie ich realizację. Jednak mało komu udaje się spełnić swoje marzenia. Jaka jest przyczyna niepowodzeń? Co możemy zrobić, aby w tym roku było inaczej?

Oto 6 prostych porad jak urzeczywistnić swoje życzenia.

1.    POSTAW SOBIE JASNE, OSIĄGALNE CELE

Pamiętaj, aby postawić sobie jasne, dobrze sprecyzowane cele. Jeśli już będziesz wiedziała czego pragniesz, przejdź do realizacji małymi kroczkami. Jak przysłowie głosi „nie od razu Rzym zbudowano”, a przecież Ty masz na to cały rok.

2.    ZAPLANUJ WSZYSTKO ŁĄCZNIE Z PLANEM AWARYJNYM

Każde przedsięwzięcie musi mieć dobry plan, aby zakończyło się sukcesem. Przed rozpoczęciem swoich zmagań przygotuj się. Poczytaj i zbierz jak najwięcej informacji na temat ćwiczeń i diety, którą będziesz stosować. Zastanów się jakie możesz spotkać przeszkody i jak sobie z nimi radzić.

3.    NIE KATUJ SIĘ

Jeśli Twoje plany dotyczą zrzucenia poświątecznej oponki, pamiętaj aby to nie były ćwiczenia i dieta przewyższająca Twoje siły. Zacznij od delikatnych zmian np. wprowadź spacery, aby w następnym miesiącu móc przejść do ćwiczeń takich jak bieganie czy fitness (oczywiście na początek o lekkim charakterze). Z dietą postępuj dokładnie tak samo.

4.    WYKONUJ WSZYSTKO Z PASJĄ

Znajdź dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Jeżeli nie lubisz zajęć na siłowni to poszukaj czegoś innego. Nie zmuszaj się do zajęć, które nie przynoszą Ci satysfakcji i odprężenia, ponieważ szybko przyjdzie zniechęcenie i plan legnie w gruzach.

5.    NIE PODDAWAJ SIĘ

Nie wszystkim udaje się zrealizować swoje cele za pierwszym podejściem. Jeżeli stanie Ci coś na przeszkodzie nie poddawaj się. Zacznij od nowa, na pewno  jest to lepsze niż spocząć na laurach.

6.    NIE ZWLEKAJ

Twoje „leniwe Ja” tylko czeka na słowa typu „zacznę od jutra”, jeśli chcesz zaprowadzić zmiany zacznij od dzisiaj, a nawet od teraz. Przekładanie na późniejszy okres postanowień nie wróży sukcesu.

W tym roku życzymy Państwu zdrowia, szczęścia i pomyślności w realizacji noworocznych postanowień.

 

Tekst: Beata Wustrau/ kalorynka.pl

źródło: 1