Kalorynka                  Skontaktuj się z nami!

Nie pamiętasz hasła?

6 wskazówek żywieniowych przed treningiem!

Zobacz, co powinno się jeść przed długotrwałą aktywnością fizyczną.

Zmęczenie powstające podczas długotrwałego treningu są wynikiem niedoboru glikogenu i spadku poziomu glukozy. Dlatego istotne jest zapewnienie optymalnego poziomu tych składników na każdym z etapów treningu.

Zobacz, co możesz zrobić, aby Twój trening był bardziej efektywny.

1.       Zapewnij organizmowi odpowiednią ilość węglowodanów. Aby zapewnić dostateczne zapasy glikogenu, należy spożyć posiłek 2-3 godziny przed rozpoczęciem aktywności.

2.       Ogranicz ilość spożywanego białka i tłuszczu. Danie spożywane przed treningiem powinno być lekkostrawne. Każdy produkt zawierający dużą ilość białka i tłuszczów będzie długo trawiony przez żołądek. W efekcie zalegająca treść w żołądku może obniżyć jakość Twoich ćwiczeń.

 

3.       Zadbaj o odpowiednią podaż płynów. Pamiętaj, że podczas ćwiczeń wraz z potem tracisz dużą ilość wody z organizmu. Podczas przerw w aktywności fizycznej pamiętaj o piciu wody. Jeżeli są to ćwiczenia długotrwałe można sięgnąć po ogólnodostępne napoje mineralno-energetyczne aby uzupełnić związki mineralne.

 

4.       Nie ćwicz z pełnym żołądkiem. Zadbaj aby przed każdym treningiem upłynął czas minimum 2 godziny po spożyciu posiłku. Unikniesz w ten sposób niestrawności i kolek podczas ćwiczeń.

5.       Uważaj na produkty z dużą ilością błonnika. Posiłek przed treningiem nie powinien zawierać dużej ilości błonnika, ponieważ w połączeniu z ćwiczeniami może mieć efekt silnie przeczyszczający.

6.       Zjedz posiłek o małej objętości. Ilość ma także znaczenie. Posiłek przed treningiem powinien zaspokoić Twój głód, dostarczyć energii na ćwiczenia i nie obciążać żołądka. Ważne jest więc, aby się najeść a nie przejeść.

 

 

 tekst: Beata Wustrau/kalorynka.pl

 

źródło grafika: 1