Kalorynka                  Skontaktuj się z nami!

Nie pamiętasz hasła?

Chudnij cztery razy lepiej

Gdy postanawiasz się odchudzać, jesteś zarzucony kolejnymi wspaniałymi dietami i rodzajami treningów. I choć prawie wiesz już wszystko, o tym jak stracić nadmiar kilogramów, ciągle nie możesz tego dokonać? Jeśli tak jest, pora na skorzystanie z czterech rad, które naprawdę działają. Dzięki nim nareszcie szybciej stracisz nadwagę.

Użyj lodówki, jako motywacji

     Lodówka, a właściwie jej zawartość, może być doskonałym narzędziem w drodze do sukcesu. Ile razy twoje postanowienia o odchudzaniu legły w gruzach z powodu nocnego zaglądania do lodówki i podjadania? Nawet jeśli lodówka pełna jest zdrowych produktów, sięganie po nie w nocy, gdy napada cię głód, zaprzepaści wszelkie starania o smukłą sylwetkę. Co więc zrobić, aby ten nocny koszmar się nie powtarzał? Użyj wizualizacji. Postaw w lodówce swoje zdjęcie, na którym jesteś w swojej najgorszej formie. Choć teraz może ci się to wydawać śmieszne zobaczysz, ile taki mały zabieg może zdziałać. Widząc siebie z nadwagą, do której już nigdy nie chcesz powrócić, dwa razy pomyślisz, zanim sięgniesz po jedzenie. Niewykluczone, że ten widok tak ci się znudzi, że po prostu nie będzie ci się chciało już wstawać i otwierać lodówki nocą.

 

Ćwicz w terenie

     Gdy biegasz na bieżni albo na rowerze stacjonarnym, oczywiście polepszasz kondycję i spalasz kalorie, jednak nie tak intensywnie, jak wykonując te same ćwiczenia w terenie. Jeśli twoją ulubioną aktywnością są energiczne marsze, zamiast wizyty w fitness klubie, wybierz park. Nierówności powierzchni w terenie powodują, że do pracy angażują się bardziej mięśnie tułowia oraz mięśnie nóg, dzięki którym stopy i kostki są stabilniejsze. A im więcej mięśni pracuje podczas treningu, tym więcej spalasz kalorii. Biegając lub maszerując w terenie albo jeżdżąc na rowerze po różnych ścieżkach, mobilizujesz ciało znacznie bardziej.

Przykład spalanych kalorii

     Wyniki dla ćwiczącej kobiety o wadze ok. 60 kg przez 30 minut.

 Jazda na rowerze górskim w terenie

 - 222

 Jazda na rowerze stacjonarnym

 - 178

 Marsz pod górę w terenie

 - 148

 Marsz na bieżni

 -  82

 Wspinaczka po górach

 - 296

 Stepper

 - 26

 

Wysypiaj się

     Jeśli zaczynasz się czuć przygnębiony, zestresowany albo zauważyłeś, że nie robisz postępów w odchudzaniu, skontroluj swój sen. Naukowcy twierdzą, że czas i jakość snu, ma wpływ na dwa hormony, które są ściśle połączone z twoim apetytem. Pamiętając o tym, przed snem nie spożywaj żadnych środków wspomagających odchudzanie. Upewnij się, że śpisz co najmniej 8 godzin każdej nocy. To spowoduje większy poziom energii po przebudzeniu, a twoje wypoczęte ciało, szybciej ją będzie spalać.

Kupuj, by schudnąć

     Gdy kupujesz nowe ubrania, często wybierasz takie, które mają jeszcze trochę luzu. To niestety błąd, bo gdy przybierasz na wadze, w ogóle tego nie czujesz. Zamiast ubrań w swoim lub większym rozmiarze, wybierz takie, które są nawet o rozmiar mniejsze, niż twój obecny. To dobra motywacja, by dokończyć swój plan odchudzania z sukcesem. Plus nowe, mniejsze dżinsy będą nagrodą, gdy tylko wyjdziesz w nich z dumą na ulicę.
     Podobnie jest z kupowaniem produktów spożywczych. Jeśli coś kupisz, to raczej na pewno to zjesz. Dlatego nigdy nie rób zakupów spożywczych, kiedy jesteś głodny. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, o ile więcej produktów kupujesz, gdy masz pusty żołądek. Za to najedzony, wybierasz mniej i jest większa szansa, że sięgniesz po zdrowe produkty, wspomagające twoją dietę.

Zobacz też : czy można zagwarantować Sexi sylwetkę ?