Kalorynka                  Skontaktuj się z nami!

Nie pamiętasz hasła?

CEL – MARZENIE Z DATĄ WYKONANIA

Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania. Bez potrzeby, jasno określonych czynności i zachowań nie osiągniemy zamierzonego celu. Pewnie większość z nas miała już kiedyś nieodparte chęci, twarde postanowienia oraz ogromny zapał do systematycznych ćwiczeń, które miały pozwolić osiągnąć cel, jakim jest piękne, smukłe oraz wyrzeźbione ciało. Niestety często zdarza się, że pomysł „spala się na panewce” i po naszych ochoczych pragnieniach pozostają tylko wspomnienia. Dzieje się tak za sprawą przyzwyczajenia. Niemal wszystko, co robisz, jest jego efektem. Twoje przyzwyczajenia to główne przeszkody do stania się osobą, którą chcesz być. Sukces i porażka, szczęście i nieszczęście są w dużym stopniu wynikiem przyzwyczajeń, automatycznych sposobów reagowania na to, co dzieje się wokół.

 

Zmiana zwyczajów, które nie odpowiadają Twoim wyższym celom, jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, które przyjdzie Ci zrobić, a przy tym jedną z najważniejszych. Pamiętaj, że złe nawyki bardzo łatwo wykształcić, jednak trudno jest z nimi żyć. Dobre nawyki trudno wykształcić, ale bardzo ułatwiają życie. TWOIM ZADANIEM jest rozwinięcie dobrych przyzwyczajeń, które będą rządzić Twoim życiem. DO DZIEŁA !

 

Wypróbuj 6 sposobów walki z przyzwyczajeniem, które dają motywację i siłę jakiej potrzebujesz!

1.      Wizualizacja! Pobudź wyobraźnię i wyobraź sobie siebie po osiągnięciu celu!

Twoje wizje stają się rzeczywistością, wzmacniają pragnienia i pogłębiają przekonania. Umacniają siłę woli i wzmacniają konsekwencję. Ważne elementy tej metody to częstotliwość, jasność, intensywność i trwanie. Myśl o swoim sukcesie często i bardzo szczegółowo. Ludzie sukcesu doskonale wiedzą, czego chcą! Im dłużej utrzymujesz tą wizję w umyśle i wiąże się ona z pozytywnymi emocjami tym większe prawdopodobieństwo, że szybciej osiągniesz swój cel.

2.      Oznajmij całemu światu, co chcesz zrobić!

Kontakty z właściwymi ludźmi, którzy są w podobnej sytuacji bądź osiągnęli sukces w Twojej dziedzinie, maja ogromny wpływ na Twój sukces. Pamiętaj, że nic tak silnie na Ciebie nie wpływa, jak otaczający Cię ludzie. Dobieraj ich bardzo starannie. Im więcej ludzi wokół Ciebie, którzy są pełni pozytywnej energii, tym masz większą motywację oraz wsparcie. Unikaj spotkań z ludźmi którzy w kółko powtarzają, że „to nie ma sensu, nie uda Ci się, po co się tak męczyć”.

3.      Wyznacz sobie konkretny cel!

Cele są paliwem w lokomotywie osiągnięć! Odpowiedz sobie na pytania po co i dlaczego chcesz to robić, co jest dla Ciebie ważne i na czym Ci zależy? Dzięki świadomości i jasno określonym celom łatwiej jest trzymać się planu. Jeśli Twoim celem jest przebyć dzień, a potem wrócić do domu i oglądać telewizję, to osiągniesz to. Jeśli Twoim celem jest uzyskanie sprawności fizycznej i zdrowia – to ten cel również osiągniesz. Jedynym ograniczeniem jest siła tego pragnienia i tej potrzeby!

4.      Nagradzaj się!

Doceniaj małe sukcesy, które osiągasz na drodze do wymarzonego celu. Nagrody zawsze wywołują  pozytywne emocje, a te zaś będą w nas wzmacniać chęć dalszych działań i poświęceń.

5.      Odszukaj pozytywne strony swoich działań i myśl o nich!

Wyciszone i zrelaksowane usiądźmy z kartką w ręku i napiszmy, jakie efekty przyniosą nam systematyczne ćwiczenia bądź dieta (lub inne podjęte przez nas działania). Dzięki regularnej aktywności fizycznej i dobrze zbilansowanej diety obok osiągnięcia wymarzonej sylwetki osiągniemy również lepsze samopoczucie oraz większe poczucie własnego spełnienia, lepszą wydolność organizmu, wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni, ujędrnienie ciała. Otwórz oczy i zobacz ile możesz zyskać.

6.      Krok po kroku. Zacznij od najprostszych ćwiczeń!

Zaczynając od nieskomplikowanych treningów mamy pewność, że osiągniemy sukces, a tym samym nie utracimy motywacji. Rozpoczęcie planu treningowego od ćwiczeń trudniejszych grozi zniechęceniem, a często nawet kontuzjami spowodowanymi nieprawidłowym doborem ćwiczeń. Dobierz ćwiczenia do swoich możliwości fizycznych! Wiedza oraz dobre przygotowanie pozwolą Ci polepszyć efektywność i organizację działania.

 Pamiętaj  - największe wynagrodzenie dostaniesz za pracę nad samym sobą
 Jim Ryun