Ćwiczenie przed telewizorem — czy tak da się schudnąć?

Rozwój technologii sprawił, że staliśmy się jako ludzie bardzo wygodni i leniwi. Jednak te same zdobycze technologiczne, które sprawiają, że siedzimy na kanapie, oglądając seriale, można wykorzystać w bardziej aktywny sposób. Jak to zrobić?

Podłącz smart tv do telewizora i ćwicz

W dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele powodów, aby w pochmurny dzień w ogóle nie wychodzić z domu i tylko leżeć na kanapie czy w łóżku i nałogowo oglądać ulubione seriale i filmy z listy, która zamiast się zmniejszać, tylko się powiększa. Zwłaszcza że praktycznie każdy ma już dziś duży odbiornik z wygodnym systemem smart tv do telewizora, który pozwala swobodnie zarządzać posiadanymi subskrypcjami i obsługiwać wiele platform streamingowych za pomocą pilota.

Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w trakcie oglądania spróbować przemycić do swojego stylu życia trochę ruchu. Opcji jest wiele, w zależności od tego, jaki jest twój osobisty stosunek do sportu, czy na przykład posiadasz w domu jakiś sprzęt treningowy typu mata, hantle, bieżnia czy rowerek stacjonarny. Możesz połączyć oglądanie filmu, serialu czy programu z większością dostępnych aktywności. Oczywiście rodzaj ruchu trzeba dopasować do swoich indywidualnych możliwości, wielkości i układu mieszkania oraz – wbrew pozorom – do tego, co najczęściej oglądasz. Przy ćwiczeniach najlepiej sprawdzają się lekkie treści nie wymagające przesadnego skupienia.

Dostosuj rodzaj aktywności do swojego stylu życia

Wiele osób codziennie poświęca ok. 1-3 godzin na oglądanie telewizji, filmów, czy seriali. Zwłaszcza telewizja internetowa cieszy się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Ludzie wręcz masowo pochłaniają seriale, są tacy, którzy potrafią obejrzeć w ciągu jednego dnia np. cały sezon (czyli zwykle ok. 8-10 odcinków po 40-60 min każdy) serialu, który ma bardzo wciągającą akcję. To zjawisko stało się tak powszechne, że ma nawet własną nazwę, chodzi o tzw. binge watching.

cwiczenia-w-domu

Jednak nawet podczas oglądania 2-3 odcinków dziennie (ok. 2-3 godziny) można spróbować wykorzystać ten czas w bardziej produktywny sposób, niż tylko leżąc na kanapie czy łóżku i objadając się przekąskami. Wiele osób próbuje uprawiać ćwiczenia w trakcie oglądania ulubionego programu w tv czy serialu. W przypadku takiego formatu jest to łatwiejsze niż przy filmach, bo wiesz, jaką formułę ma dany program i czego się spodziewać.

Ćwiczenia do zrobienia przy filmie czy serialu

Najlepiej, jeśli jesteś w stanie ustawić przed telewizorem rowerek stacjonarny czy bieżnię. Wówczas możesz oglądać ulubiony serial i równocześnie zrobić codzienny trening cardio. Jeśli twój ulubiony rodzaj ruchu polega właśnie na treningach wydolności i spalaniu tkanki tłuszczowej, to tak naprawdę nie musisz już nawet wcale chodzić na siłownię. Dla wielu osób będzie to optymalne rozwiązanie, zwłaszcza dla kogoś, kto na co dzień mieszka poza miastem i w jego okolicy nie ma siłowni.

Bieganie na bieżni czy jazda na rowerku stacjonarnym przed telewizorem w domu to także dobry pomysł dla osób, które nie przepadają za tłokiem na siłowni czy koniecznością dzielenia sprzętu z innymi ludźmi. Niektórzy też zwyczajnie mają problem, żeby zebrać się na zajęcia sportowe – trzeba się ubrać, zapakować akcesoria i odzież sportową, potrzebny jest także czas na dojazd na zajęcia, które często są w innej części miasta. Jeśli masz w domu bieżnię czy rowerek, wszystko staje się prostsze.

Co jednak zrobić, jeśli nie stać cię na taki sprzęt albo nie masz na niego miejsca? W takim wypadku jest wiele innych ćwiczeń, które można wykonywać przed telewizorem: pajacyki, skłony, wymachy ramion, ćwiczenia z hantlami, przysiady, podskoki, skakanka.

Jak widać, jest wiele sposobów na to, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o dobrą jakość filmów czy seriali dzięki podłączeniu smart tv do telewizora i zrób trening w trakcie oglądania.

 

Artykuł sponsorowany